
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.7 MHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 60 |
| Current Rating | 150 mA |
| DC Resistance (DCR) | 5.4 Ω |
| Inductance | 150 µH |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22493
Ext.Price$0.22493
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22493 | $0.22493 |
| 10 | $0.20019 | $2.00190 |
| 50 | $0.17818 | $8.90900 |
| 100 | $0.15483 | $15.48300 |
| 500 | $0.13454 | $67.27000 |
| 1000 | $0.12945 | $129.45000 |
| 3000 | $0.12456 | $373.68000 |
| 5000 | $0.11770 | $588.50000 |
